1. Úvod
  2. VÍTE ŽE..
  3. Masáže - Co na to lékař?

Co na to lékař?

Síla masáže při odbourávání stresu

Dnešní zrychlený životní styl bez dostatečného odpočinku, přináší spoustu napětí, a způsobuje neustálý tlak. Všechen tento stres nejen že zhoršuje kvalitu našeho života, ale může i zcela zničit zdraví. Je nejvyšší čas se nadechnout a očistit svoji mysl. Ponořte se do svého vnitřního světa klidu, relaxace a příjemných pocitů, kde vás nic nebude rušit…

Vyzkoušejte si i vy masážní křeslo – vybavené nejmodernějšími technologiemi, avšak přinášející již dávno známé léčebné účinky masáže. Pokud žijete v moderním světě a potýkáte se vším tím stresem, který přináší, je masážní křeslo pro Vás to pravé! Ať už máte ztuhlý krk od celodenního sezení v kanceláři, nebo unavené nohy po posilování, nebo nepříjemnou bolest zad, která vám překáží při Vašich oblíbených aktivitách. Nezáleží na věku ani povolání, všechny tyto problémy a stres prostě přináší život. Masážní křesla rozumí tomuto napětí a tlaku, a nezáleží ani na tom, v jaké situaci se právě nacházíte, křeslo vyhoví všem Vašim potřebám.Používání masážního křesla uvolňuje napětí a odstraňuje stres z jednoduchého důvodu – protože přináší ozdravující sílu MASÁŽE.

Už po tisíce let je masáž základním prvkem tradičních léčebných metod na celém světě. Ať už se jedná o do hloubky působící roztírání pokožky masáží ve švédském stylu nebo jemné poklepávání svalstva pomocí shiatsu masáže, všechny tyto masážní metody se používají nejen k potlačení různých potíží a bolesti, ale umí vyřešit též širokou škálu zdravotních problémů. Na základě těchto tradičních léčebných metod masáž stimuluje přirozená energetická centra v lidském těle, abychom dosáhli příjemného pocitu a vylepšili své zdraví.

A co na to fyzioterapeut?

V současné době studují odborníci z University of Virginia v Charlottesville masáž jako takovou a prokazují její nesporné kladné účinky. Podle univerzitního profesora a fyzioterapeuta dr. Dannyho Mistry je tradiční masážní umění důležitou součástí léčby zdravotních problémů dnešní moderní doby.


DR. MISTRY:"Masážní terapie léčí, stres vyvolává v lidském těle a nervovém systému nerovnováhu, kterou právě masáž odstraňuje a navozuje tak kýženou rovnováhu."
Když prožíváme stresovou situaci, tělo pracuje na plné obrátky – srdce se rozbuší, zrychlí se dýchání, zvedá se krevní tlak a svalové napětí jak se naše tělo připravuje na obranu. Dopad dlouhodobého chronického stresu může být zničující. Vede k srdečním poruchám, infarktu, zažívacím potížím a stává se živnou půdou pro další negativní vlivy. Naštěstí, ozdravným účinkem masáže může být většina těchto problému způsobených stresem odstraněna.

DR. MISTRY:"Co vlastně dokáže masážní terapie? Ona potlačuje, potlačuje příznaky způsobené intenzivním chronickým stresem – snižuje váš srdečný tep, krevní tlak, zlepšuje krevní oběh, vytváří příjemný pocit, zbaví vás deprese, snižuje pocity úzkosti a odstraňuje další psychické problémy."A také celkově zlepšuje funkce lidského těla, které se pak lépe brání příznakům stresu. Dle dr. Mistry masáž zasahuje ještě hlouběji.

DR. MISTRY:"Masáž je opravdu skvělá i pro duši – zlepšuje ten malý, malý vnitřní prostor v těle tolika příjemnými způsoby."Stejně jako nejnovější lékařské výzkumy odhalují význam masáže, čím dál více praktických lékařů se v současnosti navrací k této terapii. Od roku 1997 se zdvojnásobil počet obyvatel, kteří během roku absolvovali masážní terapii. Pro společnost, která je vystavena každodennímu stresu nabízí masáž východisko z tohoto začarovaného kruhu. Masážní křeslo vám umožňuje dopřát si pozitivních účinků masáže kdykoliv potřebujete.

Kontakty
Logo
www.relaxovat.cz