1. Úvod
  2. VÍTE ŽE
  3. Masážní křesla - proč masáže

Proč masáže?

Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu. V první řadě na kůži, podkožní vazivo, lymfu, svalstvo, nervy, srdce, cévy, dýchací aparát, klouby, šlachy, samozřejmě vnitřní orgány a některé žlázy.

Účinek na kůži

Kůže pokrývá povrch celého těla, je to jeden z nejdůležitějších lidských orgánů, zejména přívodem kyslíku a zprostředkováním styku s okolím. V kůži jsou umístěny smyslové buňky jako jsou nervová zakončení, potní a mazové žlázy. Masáží tedy vyloučíme z mazových žlázek tuk a kůži tím promastíme.Zvýší se množství vyloučeného potu, zlepší se prokrvení a dochází k odstraňování škodlivin. Pravidelnou masáží se stává pokožka vláčnou, je pružnější, pevnější a nepodléhá tolik tvorbě vrásek.

Podkožní vazivo

Dochází ke zrychlení odstraňování přebytečné vody a škodlivých látek. 

Šlachy

Masáž odstraňuje nahromaděné škodlivé látky, tuk a vodu. Ty se v těle usazují především způsobenou velkou námahou nebo naopak nečinností.

Klouby

Masáží zrychlíme krevní oběh, tím i příjem okysličené krve a dojde k vyplavení škodlivých látek. Mezi škodlivé látky které se hromadí v kloubech patří kysličník uhličitý, kyselina mléčná, máselná a kreatinin.

Kosterní svalstvo

Pravidelnou masáží dochází k odstranění únavných látek a k prokrvení. Při přechodu šlach na svaly, což jsou místa většinou špatně prokrvená, se objevují zatvrdliny. Objevují se u sportovců a nebo u lidí kteří trpí svalovou nečinností. Bolestivé zatvrdliny snižují výkon svalů a proto jim masáží přineseme velkou úlevu. Stejně tak i bolestivý a zduřelý sval můžeme jemnou masáží uvolnit a relaxovat. Unavený sval v sobě také obsahuje kyselinu mléčnou, kysličník uhličitý a kreatinin.

Krevní oběh

Masáží se ulehčí srdeční práce , prohloubí se srdeční stahy a zpomalí se jeho činnost. Nezrychlujeme tepenní oběh.

Mízní systém

Mízou odvádíme odpadové látky, mikrobiální jedy a choroboplodné výpotky. Nejvíce bývají postiženy dolní končetiny.

Dýchací aparát

Prohlubuje se dech a zvyšuje kapacita plic.

Zažívací trakt

Účinek se projevuje zvýšenou chutí k jídlu, zvyšováním vylučování kyseliny solné žaludeční sliznicí a zvýšeným vylučováním žluče.

Dobře provedená masáž tedy harmonizuje organismus jako celek a pokud je pravidelná může podstatnou mírou zlepšit zdravotní stav.

Adresa

 Provozovatel

Relaxovat.cz
Orchidejova 252
25084 Květnice, Praha východ

na uvedené adrese není kamenný obchod

Kontakty
Logo
Napište nám prosím, odpovíme do 24 hodin
Copyright 2023 relaxovat.cz. Všechna práva vyhrazena.